İptal Ve İade Koşulları

Kullanıcılarımız sistemden yapmış oldukları rezervasyonu 24 saat içerisinde koşulsuz iptal etme hakkına sahiptir. Kullanıcının bu süre içerisinde herhangi bir ödeme yapmış ise (ödeme yaptığı saat baz alınır) kesintisiz olarak geri iade edilir.

Kullanıcılar yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 30(otuz) gün kalaya kadar iptalini talep ederse; 

a) Depozitoyu ödemiş ise geri iadesi yapılmaz.

b) Ödemenin tamamını yapmış ise depozito bedeli dışında kalan miktarı kullanıcıya iade eder.

Kullanıcı yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 30 ila 14 gün arası bir sürede iptalini talep ederse;

a) Ödemenin tamamını yapmış ise depozito hariç kalan miktarın %50’si kullanıcıya iade edilir.

b) Sadece depozitoyu ödemiş ise kalan miktarın %50’sini cezai müeyyide tazminatı olarak kullanıcıdan tahsil etme yoluna gidilir.

Kullanıcı yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 14 günden az sürede iptalini talep ederse;

a) Ödemenin tamamını yapmış ise geri iade edilmez.

b) Sadece depozitoyu ödemiş ise kalan miktarın tamamı ekstra cezai müeyyide tazminatı olarak kullanıcıdan tahsil etme yoluna gidilir.

İptal başvurularında her ayın 30 çektiği baz alınır. (Örneğin 15 Nisan girişli rezervasyonun iptal talebi 15 Mart gecesi saat 23.59’a kadar yapılabilir.)

30 gün ile 14 gün kala iptal başvurusu yapıldığı taktirde giriş tarihine bakılarak iki hafta önceki tarih baz alınır.

Kullanıcı veya ilan sahibinden birisi şikâyet talebinde bulunmak isterse villaya giriş yapıldıktan sonra 24 saat içerisinde villaburada.com adresine şikayetini yazılı olarak bildirmek zorundadır.

Şirketimiz herhangi bir durum karşısında kullanıcı ile villa sahibi arasında arabuluculuk yapabilir anlaşmazlık durumu ortaya çıktığında son sözü söyleyen taraf şirketimiz olur. İki tarafında buna itiraz etme hakkı yoktur.

Kullanıcı yapmış olduğu rezervasyon sonucu konaklama yerinden erken çıkış yapmak isterse konaklamadığı günlerin ücretini kesinlikle geri talep edemez.

Rezervasyon iptali kullanıcıya villaburada.com adresinden iptal onay maili alana kadar iptal olmuş sayılmaz. Kullanıcı onay maili almamış ise villaburada.com ile iletişime geçmelidir.

Rezervasyon tarih değişikliği;

Kullanıcılar rezervasyon tarihini değiştirebilir fakat belirli birkaç özel duruma bağlıdır.

villaburada.com talebinizi villa sahibine iletir ve onay alırsa değişikliği gerçekleştirebilir. villaburada.com sadece aracılık yapar burada son söz villa sahibine aittir. villaburada.com rezervasyon tarih değişikliği gerçekleştiği taktirde; kesilen faturalar değişeceği ekstra bir iş gücü oluşacağı için KDV içinde ekstra 400 TL işlem ücreti talep etme hakkına sahiptir.

villaburada.com tarafından rezervasyonun iptali;

Kullanıcının konaklama yapacağı bölgede ya da konaklayacağı villada (bölgede yaşanacak elektrik su kesintisi bilgisi, deprem vb. afet sonucu veya konaklama yapılacak villa ile ilgili ciddi problemler ortaya çıktığı durumlarda) ön görülemeyen durumlarda şirketimiz siz kullanıcılarımıza herhangi bir problem yaşamamanız adına villaya giriş yapmadan önce iptal etme hakkına sahiptir.

Bu gibi bir durum sonucu kullanıcılarımız yine de villaya gelmek isterse tüm sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır. villaburada.com kullanıcının seçmiş olduğu villa ile eşdeğer özelliklerde alternatif villa sunar kullanıcı bu villayı seçebileceği gibi aynı zamanda rezervasyonu tamamen iptal edebilir ve ödemiş olduğu paranın tamamının iadesini isteyebilir.